návrat zpět na úvodní stránku / Banjo Jamboree Bluegrass Festival

    English version


ÚVOD
KAPELY
DÍLNY
MINULÉ ROČNÍKY
HISTORIE
FOTO
SPONZOŘI
UBYTOVÁNÍ
MAPA
KONTAKTY
BG ASOCIACE ČR

 

Banjo Jamboree 2017 / Čáslav / 16.-17.6.


Banjo Jamboree 2017 se koná 16.-17.6. v Čáslavi
Dan Walsh na Banjo Jamboree 2017 v pátek 16..6. v Čáslavi
Milí přátelé a příznivci dobré, tedy bluegrassové muziky. Program na letošní 45. ročník festivalu je zhruba hotový, takže na koho se letos můžete těšit:

Pátek 16. června od 18:00
VRTÁCI, ACOUSTIC DEFORMATION, BLUEREJ, M. LEICHT & FOREHAND, POUTNÍCI, BG CWRKOT, G-RUNS & ROSES, DAN WALSH (Velká Británie)

Sobota 17. června od 10:00 – dopolední program
(kapely pamatující úplné začátky festivalu)
VĚTRÁCI, PRAŽCE, HONZA BICAN & SEŠLÍ PŘÁTELÉ, KROK (Slovensko), COUNTRY COCKTAIL

Odpolední program od 13:00
FÁMY, GOODWILL, DŘEVĚNÁ TRÁVA, NEW ALIQUOT, BLACK JACK, STOP TIME, NOVÁ SEKCE, SVAŤA KOTAS BAND, LUSATIAN GRASS, SUNNY SIDE, ALBUM
Banjista DAN WALSH - Banjo Jamboree 2017 se koná 16.-17.6. v Čáslavi Banjista DAN WALSH
Hostem letošní ročníku Banjo Jamboree bude britský zpěvák, skladatel, kytarista a zejména famózní banjista DAN WALSH, který vystoupí v pátek večer. V loňském roce byl nominován na cenu BBC Folk Award a patří mezi nejlepší banjisty ve Spojeném království. V letošním roce vydává s napětím očekávané album Verging On The Perpendicular, velmi příznivé kritiky získal i jeho předcházející projekt Incidents and Accidents.
Hudbu Dana Walshe je těžké zařadit, staví na základech britské, irské a americké lidové hudby, které propojuje svou brilantní hrou na banjo, hrané clawhammerovým stylem. Na koncertech nechybí ani naprosté hudební úlety, kombinované s živelností a humorem. To vše Danovi získalo tisíce fanoušků po celém světě.
Má za sebou úspěšná turné po Spojených státech, Kanadě, hrál v Německu, Norsku, na Novém Zélandu a slyšet ho mohli i fandové v Indii. Kromě sólových koncertů vystupuje i v cenami ověnčené skupině Urban Folk Quartet a spolupracuje s řadou umělců. Mezi nimi nechybí ani hráči na poněkud exotičtější nástroje, jako je speciální tahací harmonika concertina (Alistair Anderson) nebo indický nástroj sarangi (Suhail Yusuf Khan). Pro své muzikantské dovednosti je také vyhledávaným studiovým hráčem.
Velmi sympatická jsou Danova vystoupení v hospicích, nemocnicích, speciálních školách a domech s pečovatelskou službou po celé Velké Británii. Kromě toho samozřejmě hru na banjo vyučuje a to i prostřednictvím Skype. Je také jediným neamerickým banjistou, který je pravidelně zván jako pedagog na Midwest Banjo Camp v USA.
Více – včetně audio i video ukázek – lze najít na www.danwalshbanjo.co.ukDalší kapely jsou v jednání.
V sobotu se budou konat obvyklé workshopy.
Festival moderují Sandy Nosek a Pavel Brandejs.
BJ bude opět nahrávat ČRo Olomouc.
Možnost stanování a sobotního koupání, občerstvení a jam sessiony.
Vstupenky budou v prodeji na místě.

Těšíme se na viděnou v Čáslavi 16–17. června!EBMA Festival Network EBMA Festival Network
Banjo Jamboree je zakládajícím členem Sítě festivalů EBMA.