Banjo Jamboree 2020 / Čáslav / 19. – 20. 6. 2020Milí milovníci hudby,

na online konferenci 11. 5. jsme se v předsednictvu domluvili, že budeme opatrnými optimisty a budeme počítat s tím, že v době konání festivalu bude povoleno shromažďování až 500 osob, což by na naše milé Banjo Jamboree mělo stačit. Stejně jako je možné, že budou opatření oproti dnešku uvolněna, je také samozřejmě na stole varianta, že budou zpřísněna a festival se nakonec nebude moct uskutečnit.

Každopádně my zatím počítáme s tím, že se na Banjo Jamboree sejdeme. Možná s rouškami, kýbly dezinfekce a možná to nebude na nějaké velké třesení rukou, ale rádi bychom se vraceli obezřetně k normálu.

COVID-19 zatím každopádně způsobil, že letos nepřijede Casey Driessen, což nás mrzí. Další změny pochopitelně nelze vyloučit, budeme vás průběžně informovat.

Tak buďte také opatrnými optimisty a těšte se s námi. (Opatrně:-)

Vaše předsednictvo BAČRNa YouTube kanálu Banjo Jamboree (zde) si můžete nově prohlédnout workshopy z roku 2019 (to vše díky Davidu Obdržálkovi, díky!). Připomínáme, že pokud nás COVID-19 náhle nezastaví, proběhne festival letos "normálně" 19.-20.6. v Čáslavi. Více na www.banjojamboree.czTermín 48. Banjo Jamboree v roce 2020 je 19.-20.6. Zapište si prosím do kalendářů, těšíme se na vás!Banjo Jamboree 2020 / Čáslav / 19. – 20. června 2020

Banjo Jamboree 2019 na Českém rozhlase Olomouc

Záznam části vystoupení všech zúčastněných kapel můžete poslouchat v uvedené dny a časy v pořadu Na cestě – v neděli od 15,00 hodin v premiéře na Čro Olomouc (v dosahu FM 106,8), v repríze následující pátek 03,04 hodin celoplošně na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu nebo online na internetu zde. Pokud nestihnete ani premiéru nebo reprízu, najdete zhruba hodinový záznam každého pořadu v audio archivu na webu Čro Olomouc zde.

neděle 14.07., pátek 19.07. SPARE PARTS, ALBUM, KVINTET
neděle 28.07., pátek 02.08. BG CWRKOT, NOVÁ SEKCE, M. PTASZEK & J. STEHLÍK
neděle 11.08., pátek 16.08. MODROTISK, POUTNÍCI, ABALONE
neděle 25.08., pátek 30.08. SAKRAPES, JUMPER CABLES, NEW RIVER TRAIN
neděle 15.09., pátek 20.09. BRZDAŘI, BARBECUE, WYRTON
neděle 06.10., pátek 11.10. TIEŇ, BLACK JACK, O. KOZÁK & R. SCHUT
neděle 27.10., pátek 01.11. NEW ALIQUOT, GOODWILL, MONOGRAM
neděle 10.11., pátek 15.11. G-RUNS’N ROSES, MONROE CROSSING

Upozorňuji na možnost změny vysílacího času v neděli odpoledne z důvodu zařazení aktuálnějšího pořadu. Můžete si zkontrolovat zde.

K poslechu osmi hodin bluegrassu ve veřejnoprávním médiu vás zve za všechny produkční a techniky Čro Olomouc, kteří v Čáslavi pracovali a v olomouckém studiu pořad připravili do vysílání, Sandy Nosek.

Banjo Jamboree 2019 v Čáslavi
Přátelé,

47. ročník nejstaršího bluegrassového festivalu je minulostí.

Děkujeme za nadšené reakce diváků, zejména na ojedinělý výkon americké kapely Monroe Crossing.
Děkujeme všem dobrovolníkům, zvukařům a stravovacímu a napájecímu týmu. Chválíme týmy připravující počasí i obsluhu koupaliště, v němž jste mohli zahlédnout nejednoho (často břichatého) bluegrassistu:-). Díky Ondrovi Kozákovi za dílny a Davidovi Obdržálkovi za jejich nahrání na video (připravujeme postupně k uveřejnění zde). Díky ČRo Olomouc za nahrávání celého festivalu.

Všechny informace o ročníku 2019 najdete zde, krásné fotky Štěpána Bojdy z pátečního koncertu jsou zde. (Díky Štěpáne!)

Pokud nás chcete ještě více podpořit, staňte se členy Bluegrassové asociace ČR.

Za její předsednictvo, které festival organizuje, vás zdraví a na viděnou za rok se těší

Petr Brandejs
Předseda BAČR

EBMA Festival Network EBMA Festival Network
Banjo Jamboree je zakládajícím členem Sítě festivalů EBMA.
Oficiální partner Banjo Jamboree

cez.cz - ČEZ - oficiální partner