návrat zpět na úvodní stránku / Banjo Jamboree Bluegrass Festival

    English version


ÚVOD
KAPELY
DÍLNY
MINULÉ ROČNÍKY
HISTORIE
FOTO
SPONZOŘI
UBYTOVÁNÍ
MAPA
KONTAKTY
BG ASOCIACE ČR

 

KAPELY Banjo Jamboree 2016


Páteční program otevírá skupina FLAHBACK se solidním, většinou česky zpívaným bluegrassem. Po nich nastupují skoro místní BRZDAŘI, skupina, která vznikla v Kutné Hoře už v roce 1972. Následující kapela SEMTAM vznikla na jihu Čech v roce 1981 a má za sebou dvojnásobné vítězství na finále Porty. Chomutovský ALBUM, který poslouchají fanoušci od roku 1986, se věnuje modernějšímu pojetí muziky. Stálice festivalu, legendární POUTNÍCI odehrají letos už čtyřicátou šestou sezonu a jsou známí svým osobitým přístupem k písním ve stylu bluegrassu a country a také svými vlastními skladbami, které přesahují rámec stylů, z nichž některé už zlidověly. Mladší generaci naopak reprezentují JUMPER CABLES, kapela založená v roce 2012, věnující se modernímu bluegrassu s výlety do jiných žánrů. Tradičnější odrůdu bluegrassové muziky předvede BG CWRKOT, páteční večer zakončí mezinárodně uznávaný MONOGRAM z Prahy, čerstvý držitel ocenění Evropská bluegrassová kapela 2015. Skupina se letos mime jiné chystá do USA na prestižní festival ROMP v Owensboro.

Sobotní program začíná tematický blok slovenských kapel. Znamenitým bluegrassem probudí fanoušky BLUELAND, kapela z Hlohovce, druhým účinkujícím je tradiční muziku hrající ŠIDLO a slovenský blok zakončí HEARTBEATS, kapela s originálním zvukem, hrající bluegrass a akustickou hudbu.
Odpolední sestavu otevírá plzeňský COP, další z žánrových legend na letošním ročníku. Druhým účinkujícím je pražsko-jablonecká hudební formace HANDL, po ní SAKRAPES, skupina kterou tvoří zkušení hráči s mnohaletou praxí ve věhlasných brněnských kapelách, následující BENEFIT předvádí zábavnou formou tradiční bluegrass. FORK ROAD je skupina, která měla vloni v Čáslavi premiéru a byla pro velký úspěch pozvána znovu. Druhým skoro místním účinkujícím je WYRTON z Ronova nad Doubravou. Stalo se už tradicí zvát na Banjo Jamboree někoho, kdo zpestří mnohahodinový maratón jiným druhem muziky. Letos uslyšíme kytarového mága a zpěváka PETERA LUHU ze Slovenska, jehož unikátní kytarový styl vychází z mixu klasických a netradičních kytarových stylů.
Po přestávce spojené s tradičním focením banjistů nastoupí kapela, která patří ke špičce českého bluegrassu, BLACK JACK. U bluegrassu zůstaneme i s další kapelou, RUSTIC ROBOTS jsou projektem v Čechách žijícího Ralpha Schuta z Nizozemí. Nelehkou úlohu po Alison Brown bude mít kapela THE GIANT MOUNTAINS BAND z Českých Budějovic, hrající znamenitě tradiční bluegrass, následující MODROTISK vystupuje už 33 let a sami sebe charakterizují jako český bluegrassový pop. Úspěch u diváků má vždy SUNNY SIDE, skupina, která se zabývá autentickou interpretací tradičního bluegrassu ze zlaté éry tohoto žánru. Posledním vystupujícím sobotního večera jsou G-RUNS 'N' ROSES, energická kapela, která od svého založení v roce 2006 vystupuje na podiích po celé Evropě.